Skip to main content

Fotografia jedzenia.. jest ktoś głodny ? Zapraszamy do nadrobienia z nami zaległości i obejrzenia do dobrego serwuje się w Ułan Browar w City Parku w Poznaniu.

Jeśli mówimy o nowoczesnej kuchni, myślę o nowoczesnych restauracjach, tych wykwintnych ale również tych „prostych”. Z dobrym szefem kuchni, który potrafi zaskoczyć. I taką właśnie kuchnie reprezentuje szef Artur Szwacki w poznańskim Ułan Browarze.

Restauracja zlokalizowana w starych koszarach zarówno nazwą jak i kartą nawiązuję do miejsca w którym się znajduję. Dużo mięsa (to co tygryski lubią najbardziej), tatary, genialne piwo (ważone na miejscu przez rzemieślników), ale ku mojemu zaskoczeniu również genialne dania wegańskie (chodź weganem nie jestem).

Do moich ulubionych pozycji w ostatniej karcie należą trzy rzeczy. Niesamowity pączek, tatar oraz piwo.

Błażej Pszczółkowski fotograf

Przede wszystkim to genialna wersja pyzy, która wygląda jak pączek. I tu robi się ostra jazda w naszej głowie ! Wrażenie słodkiego pączka z chrupiącą posypką, a w środku szarpane mięso z kaczki, kiszona kapusta i żurawina. To jedna z najlepszych rzeczy jaką ostatnimi czasy jadłem i zawsze chętnie wracam. I bardzo się cieszę, że na stałe zagościło w karcie niezależnie od pory roku.

Kolejną pozycją do której często i bardzo chętnie wracam to tatar wołowy. Cienko krojona wołowina z dodatkiem dżemu grzybowego i majonezu sojowego to z pewnością pozycja, do której chętnie wróci każdy tataromaniak 😉 Dodam tylko że jest również dostępny genialny (wegańśki) tatar z pomidora malinowego, który zaskoczy nie jednego znawce tatarów.

Ostatnią pozycją, a raczej pozycjami do których chętnie wracam do Ułan Browaru są piwa. Rzemieślnicze, ważone na miejscu, idealnie pasujące do każdej pozycji z menu. Uważam, że obok klasyku poznańskiego piwa jakim jest Brovaria ze Starego Rynku to najlepsze rzemieślnicze piwo w naszym mieści. Zdecydowanie polecam.

Wspaniałym uzupełnieniem dobrego obiadu/lunchu w Ułan Browarze jest cukiernia znajdująca się w tym samym budynku – Cappucina. Ogromne desery, świetne serniki, jedyne w swoim rodzaju rogale i drożdżówki. Do tegodobra kawa to idealne dopełnienie dobrego popołudnia w City Parku.

Polecam z czystym sumieniem.

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja zapraszam do obejrzenia naszego portfolio jak chodzi o fotografię kulinarną. Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić 😉

Fotografia jedzenia w najlepszym wydaniu !

Leave a Reply