Skip to main content

Fotografia kulinarna czyli (uwaga !) – robię wszystkim smaka. Jeśli jesteś głodny lepiej od razu leć do kuchni, napełnij żołądek bo ostrzegam, że oglądanie tej realizacji na głodnego może skutkować złościa i roztargnieniem. Będzie pysznie, będzie kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Zapraszam w podróż do kuchni, gdzie dzieją się cuda.

Z Concordią Taste współpracuję już kilka lat. Realizujemy wiele sesji od fotoreportażu, sesji portretowych pracowników, oraz rzecz jasna fotografię kulinarną. W dużym skrócie realizujemy sesje wizerunkowe od początku do końca. Dzięki tej współþracy Concordia Taste ma szeroki wachlarz zdjęć do promocji swojej restauracji. Zarówno jak chodzi o materiały drukowane (karty menu) jak i socialmedia.

Realizacja zdjęć kulinarnych ma jeden najważniejszy cel. Ma zachęcić do jedzenia 😉 W dużym skrócie ma ściągnąć klienta, któremu pokazujemy „zobacz jak nasze talerze świetnie wyglądają”. Zobacz, co dobrego możesz u nas zjeść.

Ogromną rolę w takich sesjach ogrywają szefowi kuchni. Fotograf będzie odpowiedzialny za to jak pokaże talerz, co pokaże na pierwszym planie, co wyostrzy, a co postara się schować, jak zrealizuje postprodukcję. Jednak to co najważniejsze – danie na talerzu – jest od początku do końca dziełem kucharza. Nie wyobrażam sobie, żebym wskazywał palcem szefom jak mają przygotować swoje danie. Oczywiśćie przy takiej sesji bardzo ważna jest współpraca. Cały czas rozmawiamy jak przygotować każde z dań (np sos polejemy gdy kadr będzie przygotowany juz na 200%, a nie gdy danie wychodzi z kuchni).

Przedstawiam Wam sesję, gdzie pomimo „produktu”, a nie człowieka, maksymalnie ważna jest współpraca właśnie z człowiekiem. Zawsze sesje kulinarne będą połączeniem dwóch osób. Kucharza i fotografa. Nie bez powodu właśnie kucharza napisałem na pierwszym miejscu. Jeśli poda mi rozgotowany makaron i sos o wątpliwym kolorze i strukturze… to jak dobry niebyłby fotograf ciężko będzie z tego uszyć świetnie zdjęcia. Fotograf i jego zdjęcia mają być dopełnieniem pracy kucharza.

Fotografia kulinarna ma to do siebie, że oglądając te zdjęcia powinniście zgłodnieć – to będzie oznaczało, że dobrze zrobiliśmy swoją pracę 😉

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja sprawdź nasze portfolio Fotografii Kulinarnej ! oraz zapraszam do kontaktu

Leave a Reply