Skip to main content

Fotografia portretowa

Fotografia portretowa przedstawia człowieka, jego emocje i mimikę. Klienci zamawiający sesję pracują często nad wizerunkiem i zależy im na konkretnym przedstawieniu. W fotografii portretowej równie mocno, jak na modelu skupiamy się na samym otoczeniu portretowanej osoby. Kolejarz, górnik czy kierowca samochodu będzie bardziej przekonujące w swoim naturalnym otoczeniu, niż na jednolitym tle. Na zdjęciach może być jedna osoba lub cała grupa.

W Flash Group uwielbiamy pracę z ludźmi. Dlatego fotografia portretowa (jak i reportażowa), gdzie to człowiek jest w centrum, stanowi jedno z przyjemniejszych wyzwań naszej codziennej pracy. Ujęcia dopasowujemy do potrzeb. Oznacza to, że inaczej przedstawiamy sportowców, inaczej biznesmenów, a jeszcze inaczej zdjęcia grupowe. O sukcesie każdej sesji przeważają emocje na planie zdjęciowym. Dlatego w pierwszej kolejności sprawiamy, aby nasze modelki i modele poczuli się swobodnie. Wtedy zdjęcia robią się same.

Co można zyskać decydując się na fotografię portretową?

Ludzka twarz organizacji

Często wykonujemy portrety na zamówienie firm i przedsiębiorców. To stosunkowo proste działanie wizerunkowe, które podkreśla unikatowość danej organizacji. W żadnej nie pracują te same osoby, o jednakowym wyglądzie czy cechach. Pokazanie siebie oraz pracowników ułatwia zbudowanie więzi z klientami. W naturalny sposób poczujemy sympatię do uśmiechniętego pana Arka i zaufamy profesjonalnej pani Karolinie, ale nieco trudniej będzie utożsamić się z firmą samą w sobie. Dlatego myśl o fotografii pracowników jako elemencie brandingu jest bardzo dobrym tropem. My sprawimy, by zdjęcia pokazywały ludzką i jednocześnie profesjonalną twarz każdej organizacji.

Emocje wyliczone na efekt

Klientom decydującym się na fotografię portretową chodzi o uzyskanie konkretnych efektów, ale jednocześnie często stresuje ich ustawienie się przed obiektywem. Chcą, aby ujęcia utrwalały uśmiech, pewność siebie i inne emocje w sposób autentyczny i niewymuszony. Dlatego na planie dajemy się polubić, interesujemy się naszymi modelami i pozwalamy im zapomnieć o tym, że znajdują się na planie. Zdjęcia nie tracą przy tym na jakości, a jedynie zyskują. Nawet po latach przywołują uczucia, które towarzyszyły klientom w czasie sesji.

Sesje wizerunkowe na LinkedIn

Współcześnie kreowanie marki osobistej obejmuje działalność na różnych portalach, w tym LinkedInie. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zdjęć portretowych z myślą o swojej internetowej wizytówce oraz wspomnianym portalu. Profesjonalne, niebanalne ujęcie przykuje uwagę na dłużej i może sprawić, że to klienci pojawią się sami.

Realizacje

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy


Dane kontaktowe

FLASH GROUP
ul. Marii Konopnickiej 16/3a
60-771 Poznań