Skip to main content

Fotografia kulinarna – i znowu nadeszły smaczne dni ! Po długim czasie się doczekaliśmy. Sprawdźcie Tu. Restaurant, która wkrótce otwiera swe progi, zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy.

Tu. Restaurant to nowy koncept gastronomiczny, który w centrum Grunwaldu zaprosi na pyszne jedzenie. Właścicielami i osobami odpowiedzialnymi za organizacje tego miejsca jest męska część rodziny Fiedorów – Karol, Adam, Maksymilian i Gustaw.

Mózgiem projektu jest Karol – głowa rodziny – to doświadczony architekt, członek IARP i SARP, który od ponad 20 lat prowadzi biuro projektowe CDF Architekci. Adam i Maksymilian idą w ślady ojca i od lat rozwijają firmę, a najmłodszy syn Gustaw już przebiera nogami, żeby wejść do kuchni i przygotować coś dobrego.

Teraz czas na nowe wyzwanie czyli wspólna knajpa o nazwie Tu!

Rodzina Fiedorów czuwa na działalnością Tu. Restaurant, sercem i rękoma tego miejsca będą 3 ważne osoby: Filip Cwojdziński – szef kuchni (znany m.in z Fuckin Delicious), Adam Kromuszczyński – gospodarz oraz Krzysztof Milert – wine sommelier.

Filip to reprezentant kulinarnej kadry narodowej Polski, która zdobyła dwa srebrne medale podczas Olimpiady Kulinarnej w 2020 roku. Sportowiec, który każdego dnia szuka rywalizacji. Jego kulinarna przygoda zaczęła się w Manchesterze i irlandzkim Wexford w restauracjach wielokrotnie nagradzanymi gwiazdkami Michelina.

Adam Kromuszczyński to menager restauracji z ponad 15 letnim stażem. Swoje doświadczenie zdobywał (przechodząc przez wszystkie szczeble zawodowego kelnerstwa) w IBB Hotels Collection. Perfekcjonista i fan eleganckiego serwisu. Otrzymywał nagrody i wyróżnienia przez Wine & Food Noble Night. Od 1 lipca to On będzie Was witał w drzwiach i dbał o mile spędzony przez Was czas w Tu. Restaurant.

Krzysztof Milert to miłośnik dobrego wina, pysznego jedzenia, a dla nas tu.tejszy sommeler. Krzysztof to poszukiwacz – prawie jak historyk – różnych etykiet, które sprawiają Gościom przyjemność, które będą tematem wspomnień i rozmów. Swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych restauracjach i WineBarach w Poznaniu, Trójmieści, Białce Tatrzańskiej i Bydgoszczy.

Z punktu fotograficznego to nie była łatwa sesja, w restauracji w momencie realizacji.. była 2 miesiące przed otwarciem. Brak mebli, ostry remont, wiele trudności. Razem z Adamem i Pauliną, którzy czuwają nad każdym szczegółem ustaliliśmy, że na tym etapie pokażmy szczegóły. Niedopowiedzianą historię, która ukaże rąbka tego co jeszcze jest tajemnicą.

Zamysł był prosty. Pokażmy najważniejsze: Ludzi oraz jedzenie. I tym zajęliśmy się w pierwsze kolejności.

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Ogromną przyjemność daje mi możliwość być „pierwszym” fotografem w nowym miejscu. Często spotykam się z sytuacją, że działamy „po kimś” i dostajemy jako fotograf sygnał „Błażej musimy kadrowo, oświetleniowo, kolorystycznie dopasować materiał do tego co robiliśmy wcześniej”.

Tutaj miałem pełną dowolność, a osoby zarządzające zaufały mi w 100% . Od początku do końca to jak zrealizowaliśmy tą sesję było w mojej głowie.

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Fotografia kulinarna nie jest łatwą fotografią. Jednak gdy słyszysz „ale bym to zjadł, wygląda pysznie” od razu wiesz, że dobrze wykonałeś pracę!

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Sprawdź moje: portfolio.

Leave a Reply