Skip to main content

Fotografia reportażowa dziś nie w najlepszym, a ciężkim wydaniu. Jeśli kiedykolwiek ktoś mnie spyta o najtrudniejsze z sesji z pewnością ta pojawi się w pierwszej trójce. I wcale nie chodzi o trudność w postaci miejsca, czy warunków pracy. Zapraszam do obejrzenia, bardzo ciekawego, choć może niekoniecznie najłatwiejszego reportażu z nauki weterynarzy.

Pod koniec ubiegłego roku w Łodzi odbył się XXIX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Weterynarynej Małych Zwierząt PSLWZM. Kongres PSLWMZ to międzynarodowe wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej gości, zagranicznych wykładowców oraz wystawców. W ramach Akademii Fenix Vet zostały zorganizowane dla kluczowych klientów warsztaty chirurgiczne, które miałem przyjemność fotografować.

Najlepsi lekarze weterynarii mieli możliwość uczestniczyć w wykładach połączonych z praktyką. Poprowadził je, uznany przez Royal College of Veterinary Surgeons i European Board of Veterinary Specialisation, specjalista chirurgii małych zwierząt z ponad 20-letnim doświadczeniem w ortopedii i chirurgii – Charlie Sale

Warsztaty były niesamowite. Obejmowały zagadnienia związane z postępowaniem w przypadkach złamań kończyn tylnych oraz praktyki w leczeniu operacyjnym.

Pamiętam moje ogromne zdziwienie, kiedy zadzwonił do mnie klient z zapytaniem czy przyjechałbym na tego typu fotoreportaż. Oczywiście reportaż to reportaż… ale przecież lekarze muszą ćwiczyć (a złamań raczej nie ćwiczysz na żywych zwierzętach). Ale do odważnych świat należy! Szybko wytłumaczyłem sobie, że właśnie takie doświadczenia spowodują, że kiedy ja i mój pies będziemy potrzebowali pomocy, weterynarz będzie wiedział jak pomóc.

Wszystko było świetnie do momentu, kiedy wszedłem na salę pełną „śpiących” wspaniałych psów. Nie była to dla mnie łatwa sesja, bo kocham psiaki. Jednak, gdy widziałem, z jaką troską i szacunkiem lekarze „uczą się” na swoich podopiecznych cała obawa i zwątpienie zniknęła.

Błażej – fotograf

Fotografia reportażowa czasem nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać. Dzięki temu dziś mogę Wam zaprezentować, choć nie łatwy to bardzo ważny dla mnie reportaż z tego wydarzenia.

Jeśli podobała Ci się nasza powyższa realizacja zapraszamy do sprawdzenia naszego portfolio – fotografia eventowa !

Leave a Reply