Skip to main content

Fotografia portretowa w sporcie to trudna rzecz. Dzisiaj prezentujemy Wam sesję zdjęciową wykonaną dla Mikołaja Koterskiego, psychologa, który współpracuje ze sportowcami. Wśród osób, którym pomagał na różnych etapach ich karier znajdziemy Mateusza Gamrota, zawodnika MMA, który niedawno zadebiutował w organizacji UFC czy Monikę Michalik, medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Sesja odbyła się w sali klubu KKS Sporty Walki Poznań, który jakiś czas temu znalazł nowy dom w budynku POSiR-u na Osiedlu Piastowskim. Klub ten w bardzo piękny sposób nawiązuje do bogatej historii Lecha Poznań. Wielu zapomina, że przez lata był on klubem wielosekcyjnym. Wśród nich znajdowały się również sporty walki.

Jednym z trenerów prowadzących swoje zajęcia jak i prezesem KKS Sporty Walki Poznań jest Radosław Laskowski. Jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych Polaków w Kickboxingu. Obecnie ceniony trener Narodowej Kadry Kickboxingu formuły full contant. Stworzył wraz z przyjaciółmi wspaniałe miejsce dla młodych ludzi. Byłem obecny na kilka warsztatach i zawsze wyczuwało się wspaniałą, rodzinną atmosferę. Czego po tej dziedzinie sportu nie koniecznie byśmy się spodziewali.

Mikołaj Koterski od wielu miesięcy współpracuje z KKS-em prowadząc zajęcia mentalne dla jego zawodników. Korzysta również z ich gościnności i trenuje tam razem ze swoimi studentami, którzy uczą się psychologii w sporcie. Wśród zdjęć znajdziecie przykłady fotografii portretowej, a portret w sporcie jest czymś wyjątkowym. Odpowiednia postawa, wyraz twarzy, a przede wszystkim spojrzenie uchwycone na zdjęciu mogą bardzo dużo powiedzieć o danym sportowcu. Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę właśnie sporty walki. W prezentowanej sesji zdjęciowej wyróżniające się są również zdjęcia dynamiczne, wykonane podczas treningu. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje!

Z Mikołajem współpracuje już ponad 5 lat i nasze spotkania, sesje to zawsze ciekawe i miłe doświadczenie. Bardzo cenię sobie współpracę z osobami, które podnoszą mi poprzeczkę. Mikołaj jest jedną z nich.

A Wy jak sądzicie fotografia portretowa w sporcie to wciąż fotografia portretowa czy jednak sportowa ?

Leave a Reply