Skip to main content

Fotografia portretowa ma przede wszystkim na celu przedstawienie danej osoby. Portret możemy zrobić na kilka sposobów. Ja dziele ten rodzaj na dwie główne kategorie. Sesja studyjna – gdzie otrzymujemy portret czysty, często (dla wielu) „jak do dokumentów”. Ja zdecydowanie wolę tą drugą kategorię, czyli fotografować naszego „bohatera” przy pracy. Wtedy możemy dużo bardziej oddać Jego cechy charakteru, osobowość, czy zaangażowanie w to co robi.

Karolinę poznałem jakieś 5 lat temu. Przy okazji realizacji zdjęć dla mojego klienta, miałem ogromną przyjemność obserwować jak razem ze swoimi przyjaciółmi z KKS Sporty Walki Poznań prowadzi trening bokserski. Pełna zapału, entuzjazmu i energii od razu daje się zauważyć. Wulkan energii i emocji w tym co robi.

Przez te kilka lat mieliśmy za sobą kilka sesji zdjęciowych w KKSie, mieliśmy możliwość lepiej się poznać. Karolina to ten typ osoby, której nie da się nie lubić. Od słowa do słowa doszliśmy do wniosku, że Karolina zadba o moje zdrowie i zmusi do ciężkiej pracy nad formą fizyczną, a ja przygotuje dla Karoliny kilka zdjęć.

Karolina ze sportami walki związana od ponad 20-stu lat (II dan w TAEKWONDO, wielokrotna mistrzyni Polski w taekwondo i w kickboxingu, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata w kickboxingu) Przez wiele lat czynna zawodniczka i reprezentantka Kadry Narodowej w taekwondo i w kickboxingu. Mógłbym tak długo wymieniać ale po co ? To po prostu mega utalentowana i doświadczona zawodniczka, która teraz pomaga innym, by lepiej się czuli ze swoim ciałem.

Co ważne Karolina ma ogromne (kilkunastoletnie) doświadczenie treningowe, zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest wulkanem energii, więc każdego potrafili zachęcić i zmotywować do ciężkiej pracy. Jest instruktorem teakwondo, kickboxingu, gym, jak również trenerem personalnym. Kto choć raz miał przyjemność pracy z Karoliną, wie, że jedną z najlepszych rzeczy jakie są wprowadzane w Jej treningi, to mix wielu ćwiczeń zaczerpniętych z różnych dziedzin sportu.

Ja miałem przyjemność uczestniczyć w ogólnorozwojowych treningach outdoorowych (prowadzone są również na sali gimnastycznej). Prowadzone są też boks, kickboxing czy teakwondo. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ nie ma problemu pracy w grupie 1 na 1.

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Tak jak pisałem, Karolina się nie zatrzymuje, więc od jakiegoś czasu zaczęła organizować obozy sportowe. Z jednej strony to survivalowe obozy sportowe dla dzieci i dorosłych, z drugiej warsztaty ruchowo- rozwojowe. Kto chce niech szuka Karoliny (Mośko) na Facebooku, możecie się śmiało na mnie powołać (na bank dorzuci 2 tabaty gratis)

Fotografia portretowa pozwala nam lepiej poznać osobę, której nawet osobiście nie znamy. Ja miałem tą frajdę ćwiczyć jesienią z Karoliną. Poniżej przedstawiam kilka kadrów ze wspólnego treningu jak i wspólnej sesji. A już od wiosny… do zobaczenia na treningu 😉

Jeśli spodobała Cy się powyższa sesja – zapraszam do obejrzenia mojego portfolio fotografii portretowej.

Leave a Reply