Skip to main content

Fotografia przemysłowa to dziedzina fotografii, która w mojej ocenie zajmuje się odkrywaniem niesamowitych tajemnic. Kogo z nas nie interesuje jak wyglądają wielkie fabryki? Jak tworzy się samochody, meble czy jak dzisiejszym przypadku – jak odzyskuje i przetwarza się odpady.

Stena Recycling z którą nawiązaliśmy współpracę w przestrzeni fotograficznej jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim.

W oparciu o wieloletnie doświadczenia w gospodarowaniu odpadami, są odpowiednim partnerem dla firm reprezentujących różne branże przemysłu od motoryzacyjnej, elektronicznej po spożywczą oraz dla drukarni, centrów logistycznych i sieci handlowych.

Stena Recyckling odzyskuje i przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach trzech Obszarów Biznesowych: Metale Żelazne i Nieżelazne, Papier i Plastik oraz Odpady Niebezpieczne i Inne. Tym razem mieliśmy przyjemność fotografować zakład w miejscowości Wschowa. Oddział ten realizuje usługi przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz usługi środowiskowe

Fotografia przemysłowa nie jest łatwa. Przede wszystkim duże zakłady mają to do siebie, że pokonujemy (przeważnie na swoich nogach) ogromne ilości km. Tego dnia zrobiłem po zakładzie około 8 km. Warunki pogodowe też nie były łatwe: upał, wiatr, pył. Na szczęście już w drodze do Poznania gdy w przerwie na obiad obejrzałem wstępne efekty sesji wiedziałem że było warto.

Naszym zadaniem było przedstawienie działania zakładu. Czyli zarówno chcieliśmy pokazać pracę ludzi, przestrzenie ale również efekty uzyskane po dokładnej segregacji oraz odzyskaniu poszczególnych odpadów.

Dla mnie osobiście było to niesamowite, jak np z monitora czy telewizora można uzyskać tak szczegółowe odpady. Jak można oddzielić poszczególne metale np. w 3 poziomach „czystości”. Czułem się jak małe dziecko w sklepie z zabawkami. Miałem ogromną przyjemność z fotografowania tego dnia.

Blażej Pszczółkowski – fotograf

Mam nadzieję, że sesja przypadnie Wam do gustu. Miłego oglądania 

Jeśli spodobała Wam się ta sesja zapraszam do obejrzenia naszego portfolio w tej dziedzinie fotografii. A uwierzcie jest tam mnóstwo ciekawych sesji.

Leave a Reply