Skip to main content

Fotografia reportażowa wraz z początkiem września wróciła na dobre do kalendarza wielu fotografów. Jak się domyślacie, bardzo mnie to cieszy bo to moja ulubiona dziedzina fotografii. W dodatku kilka dni wcześniej zakupiłem nowy sprzęt, dlatego w podskokach pędziłem do Opalenicy gdzie w hotelu Remes czekała na mnie ciekawa realizacja.

Spotkanie jakie miałem przyjemność fotografować to branżowe spotkanie firmy Stiga (szwedzki producent sprzętu ogrodniczego), która postanowiła (Wydarzenie jakie miałem przyjemność fotografować to branżowe spotkanie firmy STIGA (producent sprzętu ogrodniczego), która postanowiła (po kilka latach związanych z pandemią) spotkać się ze swoimi Partnerami Handlowymi, aby przekazać im garść branżowej wiedzy oraz pokazać najnowsze urządzenia akumulatorowe dostępne w ofercie.  Zaprezentowane zostały roboty koszące, kosiarki, urządzenia pielęgnacyjne takie jak pilarki czy kosy na traktorach ogrodowych kończąc. Nie wiedziałem, że urządzenia do pracy w ogrodzie mogą być tak ciche, proste w obsłudze i ekologiczne, nie tracąc przy tym na swojej wydajności.

Na mnie osobiście bardzo duże wrażenie zrobiły roboty koszące. Sam osobiście mam elektrycznego przyjaciela, który pomaga odkurzać dom. Podobna oferta w postaci robota, który sam skosi ogród – mistrz! Również nowe modele kosiarek czy też traktorów są niesamowita. A możliwość przejażdżki na tych ostatnich była przyjemną odmianą od latania z aparatem w ręku.

Jak wiecie osobiście uwielbiam fotografię reportażową – choć wielu fotografów uważa, że jest to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Jak wiemy wszystko dzieje się bardzo szybko, trzeba dobrze i szybko panować nad aparatem. Dla wielu ta sytuacja jest bardzo stresująca. Mnie osobiście to napędza – uwielbiam stres, który motywuje mnie do jeszcze lepszej pracy;)

Błażej – fotograf

Fotografia reportażowa przede wszystkim ma na celu oddanie „klimatu” danego wydarzenia. Uwielbiam kiedy mamy „wyraźne” postaci w czasie eventu. Zaciekawienie, radość, smutek czy euforia wszystko wokół mnie. Fotografowanie emocji to ogromny przywilej fotografów. Osobiście czuję duże wyzwanie, ale również zaufanie klientów, którzy właśnie nam zlecają realizację fotoreportażu ze swoich wydarzeń. Jak wiadomo, dane wydarzenie może się odbyć tylko raz, nie powtórzymy go. A wynik pracy klient dostaje już po fakcie. Nasi klienci zawsze odbierają zdjęcia z ogromną radością i dostajemy bardzo pozytywny feedback.

Jeżeli podobają Ci się powyższe zdjęcia zapraszam do obejrzenia mojego portfolio Fotografii reportażowej !

Miłego oglądania i zapraszam do kontaktu w przyszłości 🙂

Leave a Reply