Skip to main content

Fotografia przemysłowa to rodzaj fotografii, który w ostatnim czasie, coraz częściej przewija się w moich realizacjach. Duże firmy przemysłowe coraz częściej otwierają przed sobą zaryglowane bramy, dzięki czemu możemy zobaczyć jak powstają niesamowite produkty.

Dzisiaj pragnę Wam zaprezentować efekty kilku moich sesji dla firmy ZM Kazimierum z Tarnowa Podgórnego. Jest to firma, która od ponad 60 lat zajmuje się produkcją części i narzędzi, oraz precyzyjną obróbką mechaniczną. Naszym zadaniem było przygotowanie nowego materiału promocyjnego.

Jak możecie zauważyć naszą sesję podzieliliśmy na 3 mniejsze :

Fotografia produktowa. Każde zlecenie traktuję indywidualnie i podchodzę do niego tak, aby efekt finalny był jak najlepszy. Pod hasłem „produkt” w tej sesji kryły się różnego rodzaju frezy. Pokazane zostały zarówno jako wyizolowany pojedynczy produkt, jak i podczas pracy – bardziej aranżacyjnie.

Fotografia przemysłowa. Ogromne przestrzenie, w których rozmieszczone są maszyny — brzmi fascynująco. Staram się dostrzec w maszynach czy halach produkcyjnych prawdziwe industrialne piękno. Pamiętam przy tym o zaprezentowaniu technicznych i produkcyjnych możliwości firmy.

Fotografia wizerunkowa. Ludzie – to oni tworzą miejsce i potencjał firmy! Pokazanie pracowników firmy Kazimieruk przy pracy.

Zdecydowanie najtrudniejszym elementem tego typu sesji jest praca „tu i teraz”. Jak się domyślacie niektórych elementów, podczas produkcji nie można idealnie przygotować, a co dopiero powtórzyć. Często trzeba działać bardzo szybko.

Osobiście uważam, że to bardzo ciekawy rodzaj fotografii. Dzięki temu mogę na żywo zobaczyć (a po części i Wy 🙂 ) jak wygląda produkcja niektórych produktów. Wiele procesów jest po prostu niesamowitych. Poza wizytą w firmie ZM Kazimieruk, ogromne wrażenie zrobiła na mnie również fabryka w Volkswagenie w Antoninku. Powiem Wam, że każda taka sesja jest ogromnie przyjemnym doświadczeniem.

Fotografia produktowa w najlepszym wydaniu ! Jeśli spodobały Ci się nasze zdjęcia sprawdź portfolio fotografii przemysłowej i fotografia produktowa

Leave a Reply