Skip to main content

Fotografia wnętrz to bardzo ważny aspekt sprzedaży i wynajmu mieszkań. Dziś pragnę Wam zaprezentować sesję jaką wykonałem dla mojej klientki, celem było pokazanie w jak najlepszym świetle inwestycji, która docelowo ma być wynajmowana.

Nowoczesne mieszkanie znajduje się w pięknej okolicy, położone wzdłuż Warto strady w okolicy AWF-u. Lokalizacja jest niesamowita. Bliskość centrum, szybki dojazd do autostrady ale również dużo terenów rekreacyjnych. To wszystko sprawia, że nowy najemca z pewnością będzie czuł się świetnie. Apartament znajduje w inwestycji Vilda Park, za budowę której zadbało BPI. Ciekawostką jest, że to właśnie nasza firma przygotowywała wszystkie zdjęcia tej inwestycji.

Fotografia wnętrz to jest bardzo ciekawym rodzajem fotografii. Wnętrza są cierpliwe. Nigdzie im się nie śpieszy, nie popędzają fotografa. Dlatego też, przy tego typu realizacjach trzeba zadbać o każdy szczegół.

Jak widzicie, największa „zabawa”, ale również niebezpieczeństwo – to światło. Wiele tego typu mieszkań jest przygotowywanych przez architektów, dokładają Oni ogromną uwagę jeśli chodzi o oświetlenie pomieszczeń. Ja osobiście staram się fotografować przy „świetle zastanym” czyli tak jak widzi to nasze oko, bez dodatkowych lamp studyjnych. Wtedy cała magia oświetlenia została by „spłaszczona”.

Ważnym aspektem, który bardzo pomaga i urozmaica takie zdjęcia są dodatki. Kwiaty, obrazy, lampy czy różnego rodzaju figurki i dodatki. Zauważcie jak kwiaty ożywiają te pomieszczenia. Nadają kolorytu i ciepła. Pewnie każdy z nas od razu chętnie by się tam wprowadził 🙂

Często bardzo ważne jest zwracanie uwagi klientom, i edukacja, jak ważne dla tego typu realizacji jest przygotowania mieszkania. Zwłaszcza jak chodzi o rynek wtórny. Niestety dla wielu z nas „posprzątanie” mieszkania to nie do końca zero jedynkowe pojęcie 😉 Oczywiście, że można mieć porządek w mieszkaniu, ale to niekoniecznie „porządek pod zdjęcia”. Niestety bardzo często przy sesjach inwestycji z rynku wtórnego zdarza się, że ilość przenoszenia „stuffu”: zabawek dzieci, niepotrzebnych mebli, miliona rzeczy codziennego użytku w kuchni, zajmuje nam więcej czasu niż sama sesja.

Więcej nie gadam, oglądajcie!

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja sprawdź nasze portfolio – fotografia architektury i wnętrz ! Jeśli spodobało Ci się mieszkanie i takiego właśnie szukasz, sprawdź tu –> Miłego oglądania 🙂

Leave a Reply