Skip to main content

Fotografia przemysłowa czy to jedno z największych wyzwań fotograficznych ? Z pewnością nie jest to jedna z rzeczy łatwych. Działanie na terenie hal produkcyjnych, ludzie, których nie zatrzymasz bo wciąż pracują, temperatura, bhp… duże wyzwanie. Ale właśnie to uwielbiamy w naszej pracy !

W czasach kiedy różnego rodzaju obostrzenia mają duży wpływ na nasze życie, zautomatyzowana produkcja ma się przeważnie bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka fabryka nie wydaje się odpowiednim miejscem do wykonania sesji fotograficznej, ale agencja my udowadniamy, że jest inaczej. W końcu fotografia przemysłowa jest jednym z ważnych obszarów naszego działania.

Nasza współpraca z firmą KAEM trwa w najlepsze już od wielu lat i po raz kolejny możemy pochwalić się jej efektami. Ta podpoznańska firma jest znana jako największy w Polsce dystrybutor oraz producent artykułów remontowo-budowlanych. Dlatego do tej pory chwaliliśmy się głównie efektami naszych wspólnych sesji produktowych. Jednak dzisiaj prezentujemy wam coś innego, a konkretnie sesję fotograficzną wykonaną w ich hali produkcyjnej. Naszym zadaniem było przede wszystkim ukazanie automatyzacji ich procesu produkcyjnego. Zdjęcia wykonane podczas tej sesji będą mogły być wykorzystywane np. w katalogach firmy KAEM.

Co był najtrudniejsze ? Zdecydowanie czas. Jeśli jesteśmy w miejscu gdzie ludzie pracują, to nie mamy możliwości „ustawiania” czy pozowania. Musimy działać trochę jak w reportażu, łapać” momenty. Tutaj najważniejsze jest doświadczenie realizacji tego typu. Rozmowa z szefem produkcji, który wytłumaczy nam krok po kroku co się będzie działo. Ważne by w momencie realizacji zdjęć nie być czymś zaskoczonym.

Błażej Pszczółkowski – fotograf Flash Group

Zwróćcie uwagę na możliwości jakie daje fotografia przemysłowa. Na szczegółowość zdjęć oraz ukazanie detali, które osobom z branży mogą bardzo dużo powiedzieć o samej firmie i ich profesjonalizmie. Dla laików są one równie fascynujące, ponieważ rzadko mamy szansę zobaczyć jak wygląda proces powstawania rzeczy, które dla nas są po prostu produktem z półki sklepowej. Górnolotnie można by powiedzieć, że za każdym wałkiem malarskim stoi jakaś głębsza historia, którą przedstawiamy na poniższych zdjęciach 😊

Jeśli podobają CI się naszej zdjecia przemysłowe -> zapraszam do obejrzenia również portfolio fotografii produktowej.

Leave a Reply