Skip to main content

Fotografia przemysłowa tym razem trafia na naszą stronę. Wielokrotnie może ona ukazać wyjątkowy klimat z pozoru mało atrakcyjnych miejsc. No bo jak inaczej określić halę produkcyjną? Dzięki współpracy z wrocławską firmą Atlas Ward, która ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży budowlanej mogliśmy przeprowadzić wyjątkową sesję w prawdziwie industrialnym klimacie.

Co widzicie na tych zdjęciach? Stalowe elementy, a konkretnie ich produkcję. Jest to z pozoru bardzo przyziemny temat, ale fotografia przemysłowa pozwala nam na ukazanie go w bardzo wyjątkowy sposób. Efekt końcowy zależy w dużej mierze od doświadczenia fotografa. W czasie produkcji przemysłowej nikt na zawołanie nie powtórzy konkretnej czynności i wszystko zależy od robiącego zdjęcia. Musi on uchwycić te momenty, które są najbardziej warte uwagi. Tak właśnie działamy w agencji fotograficznej Flash Group.

Te konkretne stalowe elementy docelowo będą tworzyć konstrukcję dachu nad aktualnie modernizowanym stadionem w Szczecinie. Na jego płycie swoje mecze rozgrywa Pogoń, czyli klub piłkarski z ponad 70-letnią tradycją. Wśród ekstraklasowych obiektów stadion im. Floriana Krygiera do niedawna był jedną z ostatnich pamiątek po minionych czasach. Duże imprezy sportowe odbywające się na terenie naszego kraju sprawiły, że obecnie dysponujemy jedną z najnowocześniejszych baz stadionowych w całej Europie. Do tego grona również zdecydował się dołączyć Szczecin. Nowy obiekt rośnie w oczach, dlatego oprócz przykładów typowej fotografii przemysłowej zobaczycie tutaj również zdjęcia z montażu wyżej wspomnianych elementów.

Fotografia przemysłowa, kiedyś padło stwierdzenie że jest to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Dlaczego? Myślę, że dlatego, że łączy w sobie wszystkie inne. Mamy tutaj fotografię portretową, fotografię produktową, zahaczamy o fotografię reportażową. Tutaj nie ma czasu na powtórki, trzeba „łapać” to co jest wokół Ciebie i zrobić z tego jak najlepszy materiał dla klienta.

Ta seja była niesamowita – ogromne filary, brud, smród spalenizny (spawania), wszystko działo się w niezwykłym skupieniu. Perfekcja osób, które przy tym pracowały… niczym mrówki. Przy tego typu ogromnych stalowych produktach nie ma miejsca na choćby najmniejszy błąd czy zwątpienie.

Błażej Pszczółkowski – fotograf Flash Group

Jeśli spodobała Ci się ta sesja polecam sprawdzić nasze portfolio fotografii przemysłowej.

Leave a Reply