Skip to main content

Fotografia reportażowa ? Czy ktoś pamięta po ostatnim roku, że taka dziedzina fotografii istnieje ? Wspomnijmy dziś największy event, który fotografowaliśmy w 2020 roku.

Pandemia korona wirusa stworzyła nową rzeczywistość. Wszystkie gałęzie gospodatki próbują się w tej rzeczywistości odnaleźć. Szczególnie cierpią te branże, gdzie nieodłącznym elementem były duże skupiska ludzi. Przykładem tutaj mogą być eventy i wydarzenia targowe. Jednak dzisiaj podzielimy się z wami fotoreportażem z konferencji, podczas której chciano pokazać, że nawet w obecnych warunkach da się ją zorganizować z udziałem ludzi. Nie za pomocą łączy internetowych, ale na żywo.

Organizowana przez Grupę MTP Golden Marketing Conference jest cyklem konferencji w trzech polskich miastach: Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Zapraszani są na nią najwięksi specjaliści w dziedzinie marketingu, brandingu, social mediów oraz budowania strategii marketingowej. W połowie września odbyła się edycja poznańska i trzeba przyznać, że była ona bezprecedensowym wydarzeniem.

W czasie kiedy odwoływane są koncerty, a wydarzenia sportowe odbywają się bez obecności ­­publiczności, wydawało się, że nie jest możliwym zorganizowanie konferencji z udziałem uczestników. Jednak po przygotowaniu wszystkiego pod kątem zasad reżimu sanitarnego udało się tego dokonać. Wymagało to mnóstwa pracy. Międzynarodowe Targi Poznańskie udowodniły, że da się to zrobić.

Mierzenie temperatury na wejściu, maseczki na twarzach, dezynfekcja rąk możliwa prawie na każdym kroku, dystans społeczny uczestników, katering podawany wyłącznie przez kelnerki. Te wszystkie elementy sprawiły, że w czasach korona wirusowych można było dostać posmak normalności.

Jednak nie było to jedynie wyjątkowe dla uczestników, ale też na pewno dla prelegentów. Czymś zupełnie odmiennym musi być przemawianie bezpośrednio do ludzi, po tygodniach, a nawet miesiącach, mówienia wyłącznie do kamerki internetowej. Wśród osób przemawiających na fotografowanej przez nas konferencji można było usłyszeć wiele ciekawych wystąpień, ale „gwiazdą wieczoru” na pewno był gość specjalny, czyli Jurek Owsiak. 

Chodzący motywator, który w kazdym zdaniu udowadnia, że nie ma rzecz, których „się nie da”.

Obecnie fotografia reportażowa, a w szczególności fotografia targowa, ma gorszy czas, ale równocześnie pozwala fotografowi skupić się na nowych elementach. Zleceniodawcę szczególnie interesuje podkreślanie na zdjęciach przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Właśnie te elementy możecie zaobserwować na poniższych zdjęciach z wyżej opisanego wydarzenia.

Osobiście wspomnę tylko, ze nigdy nie widziałem tak pustej Sali Ziemi..

Jeśli podobają Ci się nasze zdjęcia reportażowe – zapraszam do naszego portfolio.

Leave a Reply