Skip to main content

Osiedle Przy Unii to nowa inwestycja na mapie Poznania. Wykonawcą tej inwestycji jest Spravia – ex Budimex Nieruchomości. Ta inwestycja to pierwszy z etapów nowej zabudowy w tej części w Poznania. Już możemy zaobserwować że mocno zmienia się okolica Ronda Żegrze. Docelowo te zmiany będą dotyczyć terenu od Ulicy Unii Lubelskiej, aż do ulicy Starołęckiej.

Budimex Nieruchomości – a od niedawna Spravia to firma, która współpracuje z nami prawie od samego początku działalności. Naszym zadaniem jest realizowanie na terenie Poznania wszystkich inwestycji developera od początku ich budowy, przechodząc przez kolejne etapy aż po efekt końcowy. Poniższa sesja to efekt naszej pracy na początku roku, która powstawała ponad 2 lata.

Osiedle Przy Unii docelowo ma mieć co najmniej 3 etapy. Poniższa inwestycja to pierwszy z nich. Zlokalizowany zaraz przy pętli tramwajowej to z pewnością idealna inwestycja dla studentów czy młodych osób, którzy chcą w szybki sposób, komunikacją miejską, dostać się do centrum miasta. Na duży plus zasługuje również bliskość Wartostrady. W zaledwie 4-5 minut jesteśmy w stanie nowiutkimi drogami rowerowymi dotrzeć do Warty gdzie czeka już cała masa ścieżek rowerowych i infrastrktura sportowa.

Fotografia architektury i wnętrz, którą możemy zaobserwować poniżej to jedna z naszych ulubionych fotografii. Przy tej sesji mieliśmy nie lada challenge, ponieważ realizowaliśmy ją na początku wiosny. Problem w tym, że słońce w ciągu dnia było potencjalnie nisko. Wysoki budynek powodował, że dziedziniec był w ciągu dnia kompletnie zacieniony. Rano dziedziniec w cieniu, po południu dziedziniec ciemny. Dlatego zaproponowaliśmy klientowi, aby zrealizować zdjęcia przy zachodzie słońca. I z inforacji jakie uzyskaliśmy po realizacji był to strzał w dziesiątkę.

„Dzięki realizacji sesji w porze zachodu słońca uzyskaliśmy dużo mniejszą dysproporcję oświetlenia dziedzińca i tła. Również udało się ukazać genialny projekt samego dziedzińca, który w ciągu dnia nie prezentuje się tak świetnie. Niestety zieleń i otoczenie o tej porze roku nie nastrajały. Ważnym aspektem był „schowanie” kilku nowo powstających inwestycji wokół „Przy Unii”. Mam nadzieję, że sesja przypadnie do gustu. Miłego oglądania ;)”

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Osiedle Przy Unii w całej okazałości przed Państwem:

Jeśli spodobała Ci się nasza realizacja zapraszam do obejrzenia naszego portfolio Fotografii Architektury i Wnętrz.

Leave a Reply