Skip to main content

Fotografia wizerunkowa… czyli jaka ? Możemy pod tym hasłem ukryć naprawdę wiele, ale prawda jest taka, że to moment kiedy mieszamy wiele rodzajów fotografii. Celem sesji wizerunkowej jest jak najlepsze pokazania firmy, reustauracji czy po prostu danej osoby.

Jeśli chodzi o sesję u naszych przyjaciół z Fu***n Delicious mamy tutaj m.in fotografię portretową (zdjęcia szefa kuchni, kelnerów, barmanów), fotografię kulinarną (potrafy, desery, koktajle), a także zdjęcia wnętrz restauracji. Oczywiście dobrym dopełnieniem takiej sesji będzie pokazanie na stronie internetowej kilku zdjęć z fotoreportaży jakie przygowywaliśmy w międzyczasie.

Co jest najtrudniejsze w realizacji takiej sesji ? Spięcie całości. Restauracja to żywy organizm. Pracująca praktycznie całą dobę. Nie możemy pozwolić sobie na „dzień przerwy na sesje”. Kuchnia cały czas przygotowuje dania dla gości, więc nie może zrobić sobie kilku godzin przerwy na potrzeby fotografa.

Dlatego tak ważne jest najszybsze stworzenie dobrych relacji z kuchnią. Muszą czuć, że jesteś tu dla nich, a nie 5 kołem u wozu, które tego dnia utrudnia im pracę. Muszą czuć, że jesteś tam po to, bo przygotować dla nich świetny materiał. Gdy mamy dobrą relację z kuchnią, mamy dobe efekty pracy.

Fotografia wizerunkowa przez to, że skupia wiele dziedzin fotografii nie jest prosta. Trzeba mieć doświadczenie w różnego rodzaju sesjach, żeby móc to później „ze smakiem” połączyć w całość. Bardzo ważna w tego typu realizacjach jest spójność materiału. To żeby czasami 2/3 sesje umieć połączyć w jeden spójny materiał.

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja zapraszam do obejrzenia naszego portfolio fotografii architektury i wnętrz oraz fotografii kulinarnej ! A następnie do kontaktu 😉 Do zobaczenia na sesji

Leave a Reply