Skip to main content

Fotografia eventowa, czyli wróćmy na chwilę do wakacji, kiedy pogoda za oknem napawała troszkę bardziej niż dziś. Zapraszam Was na podróż do Jastrzębiej Góry gdzie razem z LVMH miałem przyjemność być na Festiwalu Whisky.

Jak wiecie, zanim rozpocząłem pracę fotografa reportażowego, kilka lat miałem przyjemność pracy za barem. To tam miałem przyjemność poznać zarówno produkty premium (m.in. Arbeg, Glenmorangie, Belvedere czy MOET) jak i ludzi związanych z LVMH. Nie było innej drogi jak połączyć te znajomości i od kilku lat mam przyjemność fotografować największe wydarzenie w świecie Whisky w Polsce.

Fotografia eventowa ma to do siebie, że wszystko bardzo szybko się dzieje. Tutaj nie ma czasu na planowanie, doświetlanie, kombinowanie. W oparciu o swoje fotograficzna doświadczenie, musisz myśleć szybko, zdjęcia robić jeszcze szybciej, ponieważ nic się drugi raz nie powtórzy. Uśmiechy ludzi, emocje na twarzy, przemówienia. Myślę, że jeśli oceniać fotografa, to właśnie po tym jak radzi sobie w ciężkich warunkach. Ciężkie warunki to przede wszystkim szeroko pojęta fotografia reportażowa.

Świat whisky to temat, który od wielu lat zgłębiam. Wydarzenie, w którym mogę fotografować ulubione trunki, to ogromna radość. Te kilka dni w roku to moment kiedy zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli połączysz swoje hobby z pracą to nigdy nie będziesz pracował (pomimo, że na festiwalu w pełnym słońcu i aparatem w ręku spędzam 12 godzin).

W tym roku, stoiska Glenmorangie i Ardbeg były oparte na podróży (przez smaki, zapachy, doznania). Podróży przez Glenmorangie & Arbeg Laboratory Experence. W każdej z czterech przygotowanych sal, laboratoriów, na odwiedzających czekali „profesorowie”, którzy dzielili się wiedzą i doznaniami. Odwiedziny Laboratory Experience to wyprawa od smaków delikatnej, cytrusowej Glenmorangie Oryginal, po doznania „ciężkiego” Ardbeg Ten. Niech potwierdzeniem zainteresowania będzie fakt, że lista na wejście, które było limitowane, na oba dni targów zapełniła się w ekspresowym tempie. Sprawdźcie sami, jak wyglądało to niesamowite laboratorium i podróż po nim.

Zapraszam do obejrzenia naszego portfolio jeśli chodzi o fotografię eventową i reportażową.

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja zapraszam do obejrzenia naszego portfolio fotografii reportażowej!

Leave a Reply