Skip to main content

Fotografia wnętrz i architektury to rodzaj fotografii, który bardzo często realizujemy dla naszych klientów. Przede wszystkim to architekci, producenci mebli czy developerzy.

Jednym z takich zleceń było sfotografowanie nowych biur BTW, w których użyto nowych modeli drzwi firmy Doors. Uwielbiam kiedy zawiasy są schowane we framugę. Drzwi schowane w ścianie, to wygląda po prostu świetnie. Naprawdę rewelacyjne rozwiązanie

Gdy przyjechałem na sesję byłem strasznie ciekawy co tym razem przygotował dla mnie klient. Miałem tylko świadomość, że to nowe odrestaurowane biura w kamienicy. To co zastałem na miejscu przerosło moje oczekiwania. Przestrzenie były po prostu wystrzałowe !

Fotografia wnętrz często łączy się z fotografią produktową. Tutaj tak naprawdę kluczową kwestią nie było pokazanie pięknych przestrzeni ( taki priorytet byłby pewnie dla architektów). Celem nadrzędnym było pokazanie produktów firmy Doors w tym projekcie. A to wcale nie było takie łatwe.

Najtrudniejszym pomieszczeniem było biuro Prezesa. Starodawne malunki na ścianach, ciemnie (wręcz mroczne) oświetlenie, ogromne okiennice i delikatnie światło z zewnątrz (polecam zjechać na sam dół do ostatnich zdjęć aby obejrzeć sufit – jest nieziemski). Kolory na ścianach po prostu wariowały 🙂 Ale nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trochę trudniejsze do zrobienia. Muszę przyznać, że przez magiczne drzwi w ścianach, bez architekta, który mnie oprowadzał dwóch pomieszczeń bym nie zauważył 🙂

Muszę jednak w tym miejscu Wam się do czegoś przyznać. Zawsze z tym walczyłem, ale jednak coś w tym jest. Kiedy mamy dobrze przygotowane przestrzenie, czuwał nad tym architekt, są ciekawe meble i dodatki, wtedy zadaniem fotografa jest po prostu sesją nie popsuć. Oczywiście na każdej sesji daje z siebie 100% i wielokrotnie słyszę, że zdjęcia wyglądają dużo lepiej niż jest w rzeczywistości, ale wiele prawdy, że gdy mamy piękne wnętrza pracuje się po prostu łatwiej.

Polecam Wam obejrzeć zdjęcia z tej sesji bo wnętrza są po prostu piękne. Czekam też na renowacje kamienicy, żeby móc jechać i sfotografować te przestrzenie z drugiej strony.

Jeżeli jesteście ciekawi innych moich sesji architektury i wnętrz zapraszam do mojego portfolio.

Leave a Reply