Skip to main content

Fotografia przemysłowa oraz produktowa w jednym 😉 Zapraszam do obejrzenia realizacji dla firmy TBHydro, która swoją produkcję umieściła w Wągrowcu. Naszym zadaniem było odświeżenie zdjęć na stronę www oraz pod przygotowywane katalogi reklamowe.

Po pierwszym spotkaniu ustaliliśmy dwutorowy system działania. Z jednej strony mieliśmy pokazać największą wartość firmy czyli ludzi pracujących w zakładzie (często wielopokoleniowe historie). Z drugiej strony mieliśmy pokazać park maszynowy oraz produkty, które firma realizuje w 3 halach produkcyjnych.

Dla mnie gromnym szczęściem przy tej realizacji był fakt, że zarówno osoby zlecające nam sesję z agencji (RTY agency), jak i dział marketingu w firmie byli bardzo zaangażowani i dobrze przygotowani do realizacji. Dzięki dobrej organizacji sesji, my mogliśmy praktycznie w 100% skupić się na realizacji ciekawego materiału.

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Jedną z najważniejszych rzeczy przy tego typu sesjach jest organizacja sesji. Niestety na produkcji nigdy nie ma czasu na powtórkę, ustawianie pracownika czy poprzestawiania linii montażowej pod potrzeby kadru. Dlatego tak ważna jest organizacja sesji, pod kątem pracy danych maszyn, przerw pracowników czy realizacji danych produktów.

Fotografia przemysłowa ma też dodatkowy aspekt utrudniający. Zazwyczaj nie są to miejsca sterylnie czyste, pracuje się w trudnych warunkach. Bardzo często jest wysoka temperatura od maszyn, do tego dochodzi ogromny hałas. Komunikacja na tego typu sesjach jest bardzo utrudniona. Do tego trzeba dodać przepisy bhp, których trzeba przestrzegać – np. dodatkowe okulary, specjalne buty, kamizelki itp.

Jeśli miał bym wskazać co jest ułatwieniem w tego typu pracy. To zacząłbym od tego, że na pewno łatwiej będzie fotografować osobom z doświadczeniem w reportażu, fotografii biznesowej. Mamy tutaj przede wszystkim ludzi do fotografowania. Po części też produkt. Jednak fotografia produktowa to studio, warunki sterylne, idealne. Na plus również fakt, że jeśli zrobimy 5 fabryk, kolejnych 30 będzie bardzo podobnych – choć każda inna.

Zapraszam do obejrzenia naszej realizacji:

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacji zobacz nasze portfolio fotografii przemysłowej!

Leave a Reply