Skip to main content

Fotografia przemysłowa oraz produktowa w jednym 😉 Zapraszam do obejrzenia realizacji dla firmy AK, która mieści się pod Poznaniem. Naszym zadaniem było odświeżenie zdjęć na stronie www oraz pod przygotowywane katalogi reklamowe.

Po pierwszym spotkaniu ustaliliśmy dwutorowy system działania. Z jednej strony miały do nas przyjechać produkty, które realizuje firma AK. Następnie mieliśmy się zająć sesją 3 hal produktowych, części administracyjnej i laboratoriami.

Ogromnym szczęściem był fakt, że wszyscy w firmie (!) od działu marketing po Panie w recepcji czy osoby na produkcji bardzo zaangażowali się w przygotowanie ciekawego materiału.

Błażej Pszczółkowski – fotograf

Jedną z najważniejszych rzeczy przy tego typu sesjach jest organizacja sesji. Niestety na produkcji nigdy nie ma czasu na powtórkę, ustawianie pracownika czy poprzestawiania linii montażowej pod potrzeby kadru.

Tu wychodzi doświadczenie fotografa. Musi przygotować jak najlepsze kadry „z tego co ma”. Trzeba szyć 🙂 Dlatego w mojej ocenie fotografia przemysłu jest bardzo podoba do fotoreportażu. Z małym dodatkiem fotografii produktowej.

Fotografia przemysłowa ma też dodatkowy aspekt utrudniający. Zazwyczaj nie są to miejsca sterylnie czyste, pracuje się w trudnych warunkach. Bardzo często jest wysoka temperatura od maszyn, do tego dochodzi ogromny hałas. Komunikacja na tego typu sesjach jest bardzo utrudniona. Do tego trzeba dodać przepisy bhp, których trzeba przestrzegać – np. dodatkowe okulary, specjalne buty, kamizelki itp.

Jeśli miał bym wskazać co jest ułatwieniem w tego typu pracy. To zacząłbym od tego, że na pewno łatwiej będzie fotografować osobom z doświadczeniem w reportażu, fotografii biznesowej. Mamy tutaj przede wszystkim ludzi do fotografowania. Po części też produkt. Jednak fotografia produktowa to studio, warunki sterylne, idealne. Na plus również fakt, że jeśli zrobimy 5 fabryk, kolejnych 30 będzie bardzo podobnych – choć każda inna.

Zapraszam do obejrzenia naszej realizacji:

Jeśli powyższe zdjęcia przypadły Ci do gustu sprawdź nasze portfolio fotografii przemysłowej oraz fotografii produktowej.

Następnie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie wątpliwości oraz chętnie zajmiemy się realizacją zdjęć dla Twojej firmy !

Leave a Reply