Skip to main content

Fotografia reportażowa to nasza ulubiona dziedzina fotografii. Dziś zapraszam do obejrzenia fotoreportażu 25 lecia firmy Volkswagen w Polsce, impreza odbyła się w zeszłym roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Dzięki współpracy z Kinema.pl, mieliśmy przyjemność fotografować to niesamowite wydarzenie.

Wydarzenie ogromnej skali. Już w czasie przygotowań, które również fotografowaliśmy, było widać, że to będzie coś niebywałego. Ilość pracujących przy przedsięwzięciu ludzi, zjeżdżający ciężarówek pełnych sprzętu, ogromna scena, tancerze, ogromny mapping to musiało się udać.

Juz od pierwszego momentu rozpoczęcia show, które miało przyjemność oglądać kilkanaście tysięcy ludzi, poczulismy atmosferę jak na otwarciu olimpiady. Ogromny stadion, mapping na wielkości całej murawy, inscenizacje, tancerze, pojawiające się kolejne modele samochodów, show oparte na muzyce granej na żywo przez orkiestrę- To było szalone! Widowisko multimedialne zakończyło się przemowami zarządu, po których przyszła kolej na koncerty. Wystąpiły najważniejsze dla danego okresu gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Oddział Zamknięty, Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Hyży, to tylko niektórzy z zaproszonych artystów.

Fotograficznie? Olbrzymie wyzwanie i odpowiedzialność połączona z ogromną radością i uśmiechem przy pracy. Fotografia reportażowa polega na uchwyceniu najważniejszych momentów: uśmiechów, skupienia czy radości na twarzach pracujących ludzi jak i podziwiających show. Tego mieliśmy pod dostatkiem 🙂 z drugiej strony ogromną presja, że tutaj się nic nie powtórzy. Niemałym wyzwaniem była również koordynacja i podział pracy 3 fotografów odpowiedzialnych za przygotowanie materiału.

Mam nadzieję, że nasza fotoreportaż przypadnie Wam do gustu. Miłego oglądania

Leave a Reply