Skip to main content
Agencja fotograficzna Flash Group to nie tylko Poznań i okolice. Jeżeli śledzicie nasze konto na facebooku to wiecie, że niedawno mieliśmy przyjemność pracować nad naszym pięknym morzem. Realizowaliśmy oficjalny fotoreportaż z pierwszej edycji festiwalu Whisky Live w Sopocie.
Jest to festiwal o wieloletniej i międzynarodowej tradycji, który pierwszy raz odbył się w 2000 roku w Tokio. Impreza powstała dzięki zaangażowaniu wydawnictwa Paragraph Publishing wydającego od 1998 roku pierwszy magazyn w całości poświęcony światowi whisky – Whisky Magazine. W późniejszym czasie festiwal odbywał się także w takich miastach jak Nowy Jork, Hongkong, Sydney, Paryż, a w 2014 roku zawitał pierwszy raz do stolicy naszego kraju. Obecnie odbywa się on w 28 państwach na całym świecie. Organizatorem festiwalu Whisky Live na terenie Polski jest firma Tudor House, Ltd. Po trzech warszawskich edycjach nadszedł czas na debiut festiwalu nad Bałtykiem. 3 czerwca w sopockim hotelu Sheraton można było odwiedzić stoiska wystawców z całego świata, ale przede wszystkim można było degustować whisky. Whisky Live to impreza skierowana nie tylko do koneserów tego alkoholu, ale także dla osób początkujących. Celem imprezy jest pokazanie różnorodności świata whisky i udowodnienie, że bursztynowy alkohol to nie tylko Irlandia i Szkocja, ale także o wiele bardziej egzotyczne rejony świata, jak np. Republika Południowej Afryki, Tajwan oraz Japonia. Jednak festiwal to nie tylko wystawcy, ale także bardzo interesujące wykłady m.in. „Jak zarabiać na whisky?”, warsztaty oraz spotkania z ekspertami i ambasadorami poszczególnych marek whisky. To był naprawdę udany debiut festiwalu Whisky Live nad morzem, a w październiku odbędzie się kolejna edycja tego festiwalu w Warszawie.
Fotoreportaż z takiej imprezy jak Whisky Live Sopot ma dla naszej agencji fotograficznej dwojaki charakter. Z jednej strony fotograf musi zaprezentować typowy reportaż dający pełen przekrój przez wydarzenia odbywające się na festiwalu. Z drugiej strony festiwal whisky to też pewien rodzaj targów i zdjęcia muszą odpowiednio zaprezentować stoiska wystawców oraz ich produkty. Poniżej możecie ocenić czy udało się tego dokonać.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Leave a Reply