Skip to main content
Przeciętny polski konsument przez wiele lat kojarzył whisky jedynie ze Szkocją, Irlandią oraz z rudowłosym facetem w zielonym fraku i jego garncem złota. Obecnie takie podejście do whisky jest już przeszłością i z roku na rok ten alkohol staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Wielu Polaków zaczęło dostrzegać głębię i różnorodność tego trunku. Trunku, który nie jest już tylko dodatkiem do dużej ilości coli i lodu. O zmianie postrzegania whisky świadczy również wzrost liczby krajowych imprez związanych z tym alkoholem.
Za nami druga edycja Poznań Whisky Show i jako Flash Group ponownie mieliśmy okazję przygotować oficjalny fotoreportaż z tego wydarzenia. W tym roku impreza nie odbywała się w Arenie, ale przeniosła się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich co spotkało się z dużą przychylnością odwiedzających. Na licznych fanów whisky czekało wiele atrakcji. W Strefie Prezentacji można było obejrzeć co dla zwiedzających przygotowali liczni wystawcy związani ze światem whisky. Co ciekawe wśród wystawców można było znaleźć także punkty gastronomiczne oferujące dania idealne pod whisky. Natomiast prawdziwą gratką była Strefa Master Class w której można było wysłuchać prelekcji wybitnych znawców whisky (np. Lorda Henriego Matsona, Ivana de Fonclare’a, Łukasza Dynowiaka, Janusza Trendewicza). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Charles Maclean – szkocki pisarz, który od ponad 20 lat zgłębia tajniki whisky przez co jest obecnie jednym z największych światowych autorytetów  w tym temacie, sir Colin Hampden-White – dyrektor poznańskiej firmy Stilnovisti i światowej sławy autorytet w dziedzinie alkoholi inwestycyjnych oraz Ronnie Routledge – dyrektor sprzedaży w Stilnovisti. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia targów można było uczestniczyć w zamkniętej degustacji w trakcie której próbowano najciekawszych edycji whisky o których barwnie opowiadała cała wyżej wymieniona trójka. Jednak Poznań Whisky Show to nie tylko wystawcy i znane postacie ze świata whisky, to przede wszystkim okazja do degustacji najlepszych whisky z całego świata. W tym roku prawdziwym hitem było pojawienie się whisky pochodzącej z Belgii. Na stoiskach można było spotkać się i porozmawiać z brand ambasadorami znanych producentów whisky m.in. z nowym brand ambasadorem Ardbeg/Glenmorangie Jakubem Grabowskim oraz Mateuszem Zabiegajem reprezentującym markę William Grant & Sons.
Przez lata Polska była uważana za kraj piwem i wódką płynący, jednak z roku na rok ta sytuacja się zmienia i coraz więcej innych alkoholi wychodzi z cienia. Do zobaczenia na Poznań Whisky Show w 2018 roku.

 

Leave a Reply