Skip to main content

Hej,

witam Was w nowym tygodniu z informacjami odnośnie fotografa na którego natknąłem się w ostatnich dniach- dla mnie istna perełka ówczesnej fotografii. Przedstawiam Dave Hill !!

 

Dave urodził się w 1979 roku w San Diego gdzie dorastał. Od zawsze fotografia była obecna w jego życiu, jego początki to przede wszystkim aparat i czarno biały film.

 

Jak sam mówi- zawsze chciał pokazać na swoich zdjęciach historie poszczególnych ludzi, pragnął by jego zdjęcia opisywały historię. Jego zdjęcia w dużym skrócie można opisać w dwóch słowach – światło i photoshop- dużo pierwszego…. i jeszcze więcej tego drugiego.

 

Poniżej prezentuje Wam film 3d który przedstawia jak warstwowo prezentuję się seria zdjęć Dave’a – Adventure (był to projekt jedenastu zdjęć które wyglądają jak żywcem wyjęte z kadrów wszystkim znanych filmów przygodowych od Tomb Rider po Indiana Jones)- http://vimeo.com/26297793

 

 

Co do samego Dave’a myślę, że śmiało możemy stwierdzić, że powinniśmy nazywać go photoshoperem, a nie fotografem, ponieważ zdjęcia są tylko podstawą- składową jego obrazów. Sam twierdzi, że Photoshop to ciemnia której używa do obróbki swoich zdjęć, jednak wielu fotografów uważa, że jego prace nie mają zbyt dużego związku z fotografią. Obrazy są bardzo przerysowane, jednak dla mnie liczy się efekt końcowy- który według mnie jest genialny !

Mnie osobiście zaskakuje otwartość Dave’a. Na swojej stronie (http://www.davehillphoto.com/) możemy oprócz jego prac, zobaczyć etap po etapie historię ich powstawania, backstage praktycznie wszystkich sesji (http://vimeo.com/davehill) , autor nie ukrywa przed innymi swoich tajników, a wręcz dzieli się nimi.

 

Zachęcam do zapoznania się z pracami Dave’a które są co najmniej rewelacyjne. A swoją drogą jestem ciekaw Waszych uwag- genialność fotografa, czy z fotografem już ma Dave niewiele wspólnego??

 

2 komentarze

Leave a Reply