Skip to main content

Fotografia wnętrz nabrała innego wymiaru. Biura stają się coraz bardziej kolorowe, przestrzenne, a forma ich fotografia nabrała jeszcze większej przyjemności.

Od kilku lat obserwuję (przy okazji realizacji) jak bardzo zmieniają się wnętrza nowoczesnych biur. Coraz więcej kolorów, nowoczesnych aranżacji, rozwiązań. Same meble stały się dużo bardziej przygotowany do wygodnej pracy. Przestrzenie dla palacz, strefy komfortu i ciszy czy stołówki, które wyglądałem przypominają rewelacyjne restauracje to tylko kilka przykładów.

Z ogromną radością jadę na każdą kolejną realizację architektów z ELD czy firmy Comodo, która realizuje ich wymyślne projekty. Osoby pracującym w tych przestrzeniach z pewnością, codzienna praca daje dużo satysfakcji.

Od znajomych związanych z HRem dostaję informację, że na pewnym etapie zarobków (np. w IT), pieniądze przestają być argumentem. Zaczynają nimi być właśnie dodatki w postaci fajnych wnętrz do pracy, wyjazdów czy szkoleń.

Fotografia wnętrz to bardzo ciekawy rodzaj fotografii, ale niełatwy. Do najtrudniejszych zadań należy połączenie światłą zastanego ze stucznym, czyli to co wpada nam zza okna z tym co przygotowali architekci w środku. Dużym problemem jest również zachowanie proporcji oraz trzymanie „pionu” czyli tym co ma być prostopadłe a co równoległe. Biura to zazwyczaj małe przestrzenie, często ściany „zaginają” się do środku i łatwo uzyskać efekt rybiego oka.

Ostatnią rzeczą, które poświęcę cały akapit to kolory. Ogromnie ważną rzeczą jest oddanie kolorytu na zdjęciach. Często jest problem z tym, że na zdjęciach szary, bądź czarny wpada w niebieski, żółty w pomarańczowy itp. Agencja fotograficzna Flash Group zwraca ogromną uwagę, na to, aby kolory produktów reprezentowanych na naszych zdjęciach również w realizacjach (a nie tylko packshotach) oddane były 1 do 1.

Jeśli spodobała Ci się powyższa realizacja, zapraszam do obejrzenia naszego portfolio architektury i wnętrz oraz do kontaktu

Leave a Reply